30.03.10

Google Summer of Code 2010

Ak ste študentom a chcete získať praktické skúsenosti a popri tom si privyrobiť, máte možnosť prihlásiť sa do letnej akcie "Google Summer of Code 2010". Ide o globálny program určený pre študentov staršich ako 18 rokov, v ktorom majú možnosť hlbšie preniknúť do sveta Open Source vývoja. Študenti si môžu vybrať zo 150 Open Source projektov v rôznych oblastiach. Úspešní študenti budú priradení k svojmu tútorovi z akademickej alebo priemyselnej sféry a získajú finančne zaujímavé štipendium vo výške 5000,-USD.

Podať prihlášku je možné do 9.apríla 2010 a bližšie informácie o programe sú prístupné priamo na stránke Google Summer of Code.

28.03.10

Ostáva už len 48 hodín na získanie cesty na konferenciu do San Francisca

Vývojárska súťaž Top Chrome Extensions, ktorú GUG.cz a Google ČR vyhlásili spoločne so svojimi partnermi, Samsung ČR a slovenskou komunitou GTUG.sk, bude ukončená už 31. 3. 2010. Vývojári tak majú posledných 48 hodín na zaslanie svojej extenzie pre Chrome a možnosť súťažiť o hlavnú cenu, ktorou je cesta na dvojdennú konferenciu Google I/O v San Franciscu. Výsledné práce budú taktiež prezentováné 30. apríla na GUGcamp v Prahe.

Viac informácií nájdete na www.gug.cz.

10.03.10

1. Google Hackathon: Chrome Extensions

Dňa 25.03.2010 organizuje novo-vzniknutá brnenská skupina GUG prednášku a následný hackathon pod vedením člena vývojového týmu Chrome a Chrome OS Arne Roomanna-Kurrika.  
Akcia sa uskutoční v Brne na FI MUNI. Ak sa chcete zúčastniť, je nutné sa najskôr zaregistrovať, registrácia je bezplatná. Detailné informácie o tejto akcii nájdete tu.